Багатьом веб-дизайнерам здається, що цінність їх роботи полягає саме в творчій складовій - умінні поєднувати кольори між собою, підбирати шрифти і т.д.
Насправді цінність цих фахівців - в можливості знайти оптимальне рішення відповідно до бізнес-завдань клієнта через графіку, композицію, зробити дизайн стильним і працюючим, навіть якщо в основі розробки будуть не авторські макети, а готові теми з WordPress.
У нашій статті ви знайдете часті помилки, які можна зустріти у веб-дизайні, а також прості правила, які можна застосувати до дизайну будь-яких сторінок.
Помилка №1. Стильно, яскраво, але незрозуміло і недоречно
У чому помилка? Часто ця помилка є серед веб-дизайнерів-початківців, які пройшли онлайн-курси, де не пояснили зв'язок веб-дизайну і бізнесу. Їм здається, що завдання - зробити якомога креативніше і красивіше. Але дизайнер - це не тільки той, у кого відмінний смак і є почуття прекрасного, а й фахівець з аналітичним, критичним мисленням, який хоче допомогти замовнику прийти до бажаної мети. Інакше виходить так: стильних сайтів багато, але серед них працюють і приносять прибуток - одиниці.
Тут є ще одна проблема - невідповідність сайту очікуванням цільової аудиторії. Це коли розробляється сайт під бізнес-леді і хотілося б бачити стриманий дизайн в 1-2 кольорах, мінімумом непотрібних картинок і максимум корисної інформації, а виходить рожева сторінка з безліччю зображень жінок з кавою або ноутбуками і водянистим текстом.
Як потрібно робити?
Щоб дизайн працював, для початку потрібно вивчити цільову аудиторію або запросити цю інформацію у клієнта. Зрозуміти, як вже робили конкуренти, що у них працює, а що ні, чого очікують потенційні покупці, а які елементи дизайну вони не оцінять.
Помилка №2. Погано продумана навігація
У чому помилка? Так трапляється, коли веб-дизайнер не знає основ маркетингу і не вміє продумувати шлях клієнта, а це важливо, щоб через кожен блок вести відвідувача до здійснення покупки або задоволення іншої мети підприємця.
Основні помилки:
- Немає меню або воно приховано
- Немає кнопок із закликом до дії або їх занадто багато. Так буває, коли підприємець сам не розуміє, яке завдання має вирішувати сайт - продавати, збирати заявки або щось інше.
- В меню занадто багато позицій, яких там бути не повинно. В таких меню складно зорієнтуватися, що сприяє зниженню цінності пропозиції сайту:
Як потрібно робити?
Важливо пам'ятати такі правила, що стосуються навігації на сайті:
- Розміщувати блоки в послідовності, яка допоможе клієнтові прийти до рішення у вашу користь. Для цього потрібно вивчити хоча б метод продажів AIDA і згідно з ним продумати структуру сторінки.
- Кнопки із закликом до дії розміщувати кожні пару блоків і краще не міняти в них текст. Обов'язково виділити цей елемент акцентним кольором.
- В меню розміщувати тільки важливу інформацію, яку відвідувачі звикли бачити в ньому. Зазвичай це контакти, інформація про компанію, опис послуг і т.д.
Помилка №3. Відсутність вільного простору
У чому помилка? Зазвичай під цією помилкою ховається інша - незнання основ композиції. Через це виходить, що всі об'єкти на екрані нібито головні і серед них немає центрального. Це погано, тому що людина не знає, на що саме дивитися, що їй хочуть донести цим дизайном. Перед очима багато інформації і спочатку можна спробувати її розібрати, виділити для себе головне, але скільки відвідувачів буде цим займатися?
Друга проблема - невміння працювати з великою кількістю інформації. У підсумку це призводить до того, що хочеться розмістити якомога більше картинок або тексту на сторінці, тільки б нічого не упустити.
Як потрібно робити?
Якщо проблема у великій кількості матеріалу і тексту, який замовник просить розмістити на сайті, варто критично його оцінити з боку клієнта. Ви бачите, що є багато зайвої інформації? Не бійтеся про це повідомити і пояснити свою точку зору, навіть якщо цей текст писав найкращий копірайтер.
Якщо справа в невмінні працювати з великою кількістю графічних об'єктів, варто краще вивчити основи композиції і перший час користуватися спеціальними дизайнерськими онлайн-калькуляторами (побудованими на основі правила золотого перетину), які схематично показують що і як можна розмістити на сторінці.
Помилка №4. Розміщення тексту на зображенні
У чому помилка? Один із типових прийомів в сучасному веб-дизайні - використання тексту на зображенні. Проте неправильне поєднання зображення та тексту чи відсутність знань в типографіці призводить до припускання веб-дизайнерами поширених, інколи навіть банальних, помилок. Зокрема, серед найпоширеніших:
- Текст погано читається на зображенні/зливається із фоновим зображенням
- Текст накладається на важливу частину зображення
Як потрібно робити?
- Щоб текст добре читався, можна накласти на фотографію фільтр кольору, контрастного тексту. Найчастіше використовують чорний, але можна використовувати яскраві кольори і комбінувати їх.
- Злегка розмите зображення - чудовий фон для тексту
- Також для кращої читабельності тексту можна накласти на фотографію фільтр контрастного тексту кольору. Найчастіше використовують чорний, але можна використовувати яскраві кольори і комбінувати їх.
- При накладенні тексту на важливу частину зображення спробуйте "погратися" з вирівнюванням тексту по правому/лівому краю зображення:
Ще один варіант - використовувати спочатку контрастну тексту фотографію або розташовувати текст так, щоб він був на затемненій ділянці зображення.
Помилка №5. Складні форми реєстрації, які потрібно довго заповнювати
У чому помилка? Часто цим грішать дизайнери, які роблять дизайн для інтернет-магазинів. Їм здається, що чим більше інформації вони запросять відразу, тим краще будуть знати клієнтів (і в підсумку зможуть перетворити їх на постійних і лояльних), але це так не працює. Коли людина бачить, що на заповнення форми у неї може піти більше 10 хвилин, вона просто в більшості випадків виходить з сайту і йде до конкурента, де на це піде до 2 хвилин.
Як потрібно робити?
Ідеально, коли в контактній формі є максимум 4 рядки, ще краще 2. Зазвичай це ім'я і якийсь із контактів (телефон, пошта). Оптимальний час на заповнення форми - 2 хвилини. Якщо це інтернет-магазин, то слід розділити форму на кілька блоків (основна інформація про клієнта, спосіб доставки, спосіб оплати, інше), але на оформлення замовлення все одно не має йти більше 5 хвилин.
Обравши напрямок вивчення «Комп'ютерна графіка та дизайн» в Академії ШАГ студенти навчаться не тільки робити прекрасні макети веб-сайтів, але і будуть знати про те, як поводяться гості веб-сайту