Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Триває набір в Малу Комп'ютерну Академію!

03

днів

16

годин

13

хвилин

Отримати консультацію
ШАГ логотип

5 причин захопити дитину програмуванням

ITSTEP Academy

Програмування

Освіта для дітей

13.04.2022

6763 перегляда

 “Навіщо дітям така наука? Навіщо їм вміти писати програми? А якщо дитина не хоче розвиватися в ІТ сфері, тоді який сенс їй у цих знаннях?” - часто питають батьки. Програмування - це не тільки коди. Це ще: інтелект, самодисципліна, вміння нестандартно мислити та швидко вирішувати поставлені завдання.

Сьогодні розглянемо 5 причин, чому вам варто познайомити дитину із IT-спеціальністю.

№1. Вміння вирішувати завдання та критично мислити

Під час створення навіть найпростішої гри діти розвивають логічне мислення, вчаться мислити послідовно, аналізують свою роботу. Написати код у програмуванні - недостатньо, спочатку необхідно продумати, якою буде гра, розробити різні варіанти сценарію, запобігти помилкам і т.д.

Якщо щось не буде працювати – потрібно визначити причину та вирішити проблему. Ці знання знадобляться в майбутньому: у школі на уроках, при виконанні домашніх завдань та навчанні в університеті. Програмування для найменших – це навичка декомпозиції мети. Молодих програмістів навчають мистецтву поділу великого завдання на кілька маленьких, що допоможе їм у майбутньому плідно працювати з різними проектами.

№2. Нестандартне та креативне мислення

Багато хто помилково думає, що програмування - це нудно, рутинно і навіть поруч не стоїть із творчістю. Але це не так! Діти вчаться створювати сайти, оформляти їх, отримують навички дизайну, розробляють власні проекти, працюють із корекцією кольору та фонами. В Академії ШАГ, наприклад, до програми навчання включено масу додаткових та корисних предметів, крім тих, що потрібні програмістам.

Також діти пробують різні підходи до одного і того ж завдання, вчаться мислити творчо і не лінійно, що стане в нагоді в майбутньому. Сам принцип написання коду чимось схожий на конструктор, який люблять усі малюки, тому програмування для них – це цікаво і не нудно.

№3. Здорове ставлення до помилок

Якщо код має помилку - гра або програма не працюватимуть. Дитина шукає помилку, аналізує, що було зроблено неправильно, виправляє. Цей вид діяльності розвиває у молодих студентів посидючість, аналітичне мислення, уважність, адекватну оцінку власних дій.

Діти вчаться оцінювати себе, стають впевненішими, що буде корисно і для майбутньої професії, і для життя в цілому. Скільки зараз є дорослих, яких невдачі та помилки вибивають з колії! Вони не вміють гідно реагувати на життєві виклики та складнощі, тому так важливо щеплювати цю навичку ще з дитинства.

№4. Командна праця

Програмування – часто командна робота. ІТ фахівці співпрацюють з іншими відділами, разом вирішують поставлене завдання. На курсах програмування дітей навчають мистецтву роботи у команді, співпраці, вчать підтримувати та розуміти інших. Комунікація - одна із ключових soft skills. Вона необхідна у будь-якій сфері життя, не тільки в “айті”.

№5. Затребуваність ринку праці

Згідно з багатьма авторитетними сервісами пошуку роботи (Glassdoor), саме програмування займає лідируючі рядки. IT фахівці необхідні кожній компанії, оскільки технології розвиваються щодня, а багато організацій ведуть роботу віддалено. Та й статистика зарплат також у лідерах.

Дитина, починаючи навчання якомога раніше, до повноліття вже може мати справжню професію та заробляти гроші, на відміну від однолітків.

Де вчитись?

Батьки, які вирішили віддати своїх дітей на курси програмування, насамперед запитують: “А де ж краще вчитися? Які курси чи школу вибрати?”.

Академія ITSTEP з 1999 року випускає спеціалістів у сфері ІТ-технологій. Але не лише дорослі можуть здобути тут якісну комп'ютерну освіту. У ITSTEP є кілька крутих проектів для дітей.

  1. Загальноосвітня школа ITSTEP SCHOOL. Ліцензований навчальний заклад для школярів 5-11 класів, де вивчається вся необхідна шкільна програма+ІТ предмети (програмування, робототехніка, дизайн тощо).

  2. Мала Комп'ютерна Академія. Повне занурення у ІТ-сферу для дітей 9-14 років. Тест-драйв професій майбутнього, розробка власних ігор та програм, створення сайтів, 3D-моделювання, штучний інтелект та багато іншого – тут діти освоюють світ програмування через практичні заняття та власні проекти.

  3. Початкова школа ІТSTEP School. Сучасна початкова школа для дітей 1-4 класів – це світ, де виховують та навчають Лідерів. Кожна дитина отримує можливість розвиватися всебічно, отримувати навички та вміння, необхідні для вибору професії та життя в цілому, знаходити себе та своє місце у соціумі. Програмування м'яко впроваджено в навчання. Школярі навчаються основ комп'ютерної грамотності, робототехніки, безпеки в інтернеті, створення ігор та веб-сайтів.

Програмування - це добрий старт для розуміння себе, отримання корисних навичок та умінь. Це цікаво і пізнавально, це сфера, де школярі вчаться мислити, аналізувати, вирішувати завдання, керувати своїм часом і бути ефективними. Програмування - це не тільки про сайти та коди: пласт знань та навичок набагато об'ємніший. Вибравши хороші курси чи навчальний заклад, батьки зроблять неоціненний внесок у майбутнє своїх дітей.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Програмування

Хто такий Team Lead у команді розробників

Що робить Team Lead? Обов'язки, ролі та важливість в IT-команді для досягнення цілей

У сучасній IT-індустрії роль тімліда посідає особливе місце і стає дедалі значущою. Тімлід, або лідер команди, - це фахівець, відповідальний за координацію роботи розробників, підтримку продуктивної атмосфери та досягнення високих результатів. Він повинен володіти не тільки технічними навичками, а й умінням керувати людьми та процесами, що робить цю роль багатогранною та критично важливою. Розуміння функцій тімліда є важливим аспектом для всіх, хто хоче досягти успіху в IT-сфері, включно зі школярами, студентами та людьми, які планують змін

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Триває набір в Малу Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше

ITSTEP SCHOOL

Йде набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для 1-11 класів! Тисніть, щоб дізнатись деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності