Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

Як правильно увійти до IT. Коли немає роботи чи думаєте, що не є компетентними для посади

IT STEP Academy

Освіта для дорослих

01.12.2022

1437 переглядів

Згідно з дослідженням, щороку в Україні потрібно 30-50 тисяч фахівців рівня Middle та вище. Тобто досвідчених кадрів, які готові на старті взяти відповідальність за завдання.

Джуна важче конкурувати на ринку за місце в компанії. З початку 2022 року кількість вільних вакансій зменшилась на 56%, а обсяг резюме на біржах зріс на 23%.

Редакція Комп'ютерної Академії IT STEP ділиться, як стати айтішником з нуля та знайти правильний підхід до професії. Щоб ніколи не залишатися без роботи та практики.

Як увійти в IT без досвіду. Крок 1 — вам цікава ніша і ви шукаєте будь-яку безкоштовну інформацію

Цікавитись IT без знань, як влаштована кухня професій, ким можна працювати та скільки отримують фахівці – наче шукати голку у стозі сіна. Спочатку цікаво. Але мотивація згасає і здається, що все марно.

Приберіть невизначеність. Для цього проведіть дослідження IT-простору:

 • Перегляньте канали Youtube про професії в IT.

 • Почитайте статті новачків на Habr та Dou.

 • Попитайте друзів із IT-середовища. Але пам'ятайте, що думка людини є суб'єктивною.

 • Прочитайте форуми. А краще – заведіть тему на Dou, Habr, Reddit чи Quora.

Складіть список перспективних професій. Перелік допомагає не лише визначитись із спеціальністю. Ви знайомитесь зі сленгом та технічними термінами. Заглиблюєтесь в тусовку IT-фахівців.

Список – професія, обов'язки та ключові навички. Чим детальніше розпишете, тим легше ухвалити рішення на користь чогось одного

А може вам не подобається розробка продуктів, а ви хочете керувати проектами? Дивіться у список, зіставляєте навички та аргументовано обираєте.

Крок 2 – розвивайте професійні компетенції

А якщо не вибрали, з боку якої професії увійти в айті, загляньте на  безкоштовні вступні вебінари від Академії.

Кожна професія має пул навичок. Ви могли їх вже записати до списку. А якщо ще не зробили, подивіться, що вимагають компанії на сайтах. Якщо у 2-3 компаніях однакові вимоги до того ж розробника — пишіть у список. Так ви створили путівник — що потрібно вчити, щоб стати айтішником.

Нижче ми розписали головні компетенції для тих, хто планує працювати із програмним забезпеченням:

 • Операційні системи Mac, Linux та Windows. Знання кожної ОС допоможе адаптуватись під завдання клієнта. Йому не доведеться шукати розробника, який напише антихакерський софт на Linux або віджет для Google у Windows.

 • Кібербезпека. Продукти вашої компанії повинні захищатися від хакерських атак та вірусів. Тому знати поняття шифрування, брандмауерів — обов'язково. Як розробнику, так і суміжним спеціальностям.

 • Мережеві технології – маршрутизація, доступ до мережі, IP-служби.

 • Навички спілкування, переговорів. Розробники з 12-16-годинним графіком переписуються з менеджерами. Або презентують проекти керівникам.

Не забувайте про навички спілкування. Ви не робот, а людина. І рухаєтесь у IT, щоб робити продукти для аудиторії.

Крок 3 — отримайте диплом в IT

Колеги-самоучки зіштовхуються з однотипними помилками, працюють без наставника-експерта та не знають: як правильно, а як не варто робити.

За статистикою, лише 15% фахівців вмотивовані вчитися та працювати над однотипними завданнями

Страждає не лише мотивація. Ви витрачаєте час. Візьмемо курс IT STEP «Розробка програмного забезпечення». Час навчання – 2.5 роки. Це вдвічі менше, ніж у ВНЗ.

На скорочення часу вплинув єдиний чинник. В інституті ви навчаєтесь самостійно 90%. Приходьте на заняття із результатом. На курсах IT STEP теорія та практика заснована на роботі студент-викладач, студент-колеги. Ви знаєте, до кого звернутися, а не шукаєте відповіді в Інтернеті.

Диплом впливає і кар'єру. Аналіз сайтів працевлаштувань показав, щоб стати айтішником, потрібен диплом бакалавра або сертифікат випускника технічної спеціальності.

Крок 4 – більше практикуйтесь. Як на курсах, так і поза стінами Академії.

Портфоліо розробника – перевага перед конкурентами. Ви маєте що показати. А компанія бачить, як компетентного гравця бере на роботу. У Комп'ютерній Академії IT STEP не забули про цей важливий крок — крім диплому за 2.5 роки навчання, випускники отримують величезне портфоліо для обраної спеціальності.

Ось ще 4 способи, як доповнити портфоліо і стати ціннішим в очах потенційного керівника:

 1. Особисті проекти. Спробуйте Багхантінг, беріть участь у змаганнях чи стипендіальних програмах. Це не лише цікаво, а й прибутково. За одну помилку компанії сплачують від $50.

 2. Влаштуйтеся Trainee у фірму. Необов'язково шукати IT-компанію, щоб працювати за фахом. У промисловості, медицині, банківському секторі бракує айтішників.

 3. Фріланс. Перший проект може як успіхом — швидко знайшли, поспілкувалися з клієнтом і виконали замовлення. Або тривалим очікуванням, пошуком та нестачею мотивації. На біржі багато конкурентів, і всі хочуть ласий шматочок.

 4. Вчіть тому, чого самі досягли. Заведіть блог на сайті, знімайте відео на Youtube або пишіть до Telegram. Спосіб розвиває не лише нетворкінг, а й дає гроші від реклами.

Усі додаткові навички, досвід роботи вказуйте у резюме. Знадобиться для наступного етапу.

Крок 5 — станьте бездоганним спікером на співбесіді

Ви отримали диплом, напрацювали портфоліо. Може, вже знайшли компанію та відправили резюме.

Далі – співбесіда. Страх початківця, інтроверта та соціопата.

На інтерв'ю рекрутери ставлять питання технічного та поведінкового характеру. Технічні показують ваші знання у спеціальності. А поведінкові – ставлення до  інших, поведінка у команді, цінності та переконання.

Головне – не соромтесь. Уявіть, що ви виступаєте перед величезною аудиторією. Ви топовий спікер, на кшталт Стіва Джобса. Він не соромиться говорити відкрито, жартувати та спілкуватися з публікою. І він така сама людина, як і ви — зі страхами, переживаннями та проблемами.

Будьте, як Стів Джобс. Не соромтеся та розкривайте себе на співбесіді. Буває, що фахівець класний, але про нього нічого не довідалися. Людина замкнулася в собі і нічого не видала з портфоліо, над яким працювала 2.5 роки. Робота втрачена.

Люди люблять балакучих. Не виходить – тренируйтесь. Прочитайте книгу «Cracking The Coding Interview». В ній 189 питань із співбесід розробників на Amazon, eBay, Microsoft.

Сумніватися у виборі професії — не погано. Ви вже на крок вперед, тому що думаєте про профільну освіту та курси. Якщо потрібна допомога, питайте на сайті. Закриємо всі гештальти та сумніви. Допоможемо вибрати правильну спеціальність.Автор:

IT STEP Academy

Редакція IT STEP Academy

Програмування

Що таке об'єктно-орієнтоване програмування: світ і невеликі чоловічки

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код.

У програмуванні є кілька парадигм — це набір правил і прийомів, як писати код. На кшталт етикету за столом, у громадському місці. Або стилю художників конкретної епохи: як робити мазки, якими фарбами користуватися і які об'єкти переважно малювати. Програмісти домовилися писати в одних правилах, щоб розуміти один одного і створювати робочі речі. Як і стандарти художників, парадигми з часом змінюються. Раніше єдино вірним було процедурне програмування. Зараз усе залежить від завдання і вмінь програміста зробити просто і зрозуміло. Одна з

ШАГ логотип

Програмування

Що вибрати PHP або Python для веб-розробки

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки.

Світ сучасної розробки переповнений мовами програмування — з перевагами та недоліками. У цій статті поговоримо про дві серверні мови: php проти python. Обидві підходять для Back-end і Full-stack веб-розробки. 👉 Веб-розробка — це не тільки сайти. Ще онлайн-сервіси для музики, ТБ, інтернет-магазинів. І навіть онлайн-ігри. PHP для веб-розробки Мову використовують із 1995 року. Тоді у розробників був обмежений вибір інструментів для сайтів. Не було такої мови, де можна самостійно прописати вміст і керувати діями користувачів на сайті. PHP вирішив проблему. PHP

ШАГ логотип

Освіта для дітей

Навчайтесь навіть без світла та зв'язку в Unicorn School!

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.

Ми розробили додаток, який працює на усіх поширених платформах, тож навчання в Unicorn School стає ще зручніше! Головна особливість цього релізу — можливість навчання без світла і зв'язку.   Як це працює: Оновіть додаток до останньої версії Після того, як ви зайшли до свого облікового запису, натисніть іконку "налаштування" у правому верхньому куту Переконайтесь, що опція "Завантаження контенту" увімкнена та оберіть бажану якість відео (чим вище, тим більше пам'яті займає на пристрої Надалі додаток автоматично буде заванта

ШАГ логотип

Програмування

Де використовується SQL і чому він так потрібен програмістам

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом.

Ця стаття — не довідник із SQL. Ми постаралися ввести новачків у світ баз даних, показати приклади і сфери використання. А також, чому потрібно знати хоча б базові поняття SQL, щоб бути хорошим програмістом. Що таке бази даних і як ними керувати Щоб ми краще розуміли одне одного, почнемо зі вступу. Будь-який інтернет-магазин, аптека чи соціальна мережа сповнена інформації: контакти профілів, тексти постів, картинки, результати соцопитувань. Це все потрібно десь зберігати, щоб у потрібний момент отримати доступ: вийняти частину інформації або в

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Триває набір у Малу Комп'ютерну Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше