На перший погляд здається, що професія програміста, яка настільки пов'язана з логікою і навчанням, застрахована від будь-яких вигадок. Але насправді в сфері розробки міфів так багато, що вони часом починають просочуватися в реальність.
Якби те, що говорять про сферу програмування і програмістів, було правдою, розробкою займалися б виключно гіки (люди, захоплені сучасними технологіями) 20 з хвостиком років і деякі з них були б в 10 разів краще за інших. Вони застосовували б свої видатні знання математики для написання коду, а писали б цей код виключно по ночах. Проте насправді все зовсім не так.
Підготували для вас ТОП-10 поширених міфів про програмування та програмістів.
10. Здібності до програмування визначаються математичними здібностями
І так і ні. Якщо у вас хороші здібності до математики, це ще не говорить про те, що ви станете хорошим розробником. І якщо у когось немає схильностей до математики, він все одно може проявити себе в програмуванні - в тих сферах, де потрібна практична кмітливість.
Якщо не брати до уваги розробку ігор, більшість розробників користуються тільки базовими прийомами алгебри і статистики - для визначення, наскільки ефективний їх код. Та й то в самих мінімальних обсягах.
9. Ви можете спеціалізуватися на чомусь одному
Сфера програмування розвивається з блискавичною швидкістю, так що вчитися доведеться все життя. Оволодіти досконало якиюсь мовою програмування буде мудрим кроком, адже це дозволить вам краще розбиратися в тонкощах мови і краще працювати з ним. Але не варто зупинятися на чомусь одному (мові, фреймворку і т. д.), Інакше в якийсь момент виявиться, що ви вмієте працювати тільки з legacy-системами.
8. Програмування - це просто написання коду
Побутує думка, що розробники просто переводять ідеї в код. І багато хто не розуміє, що при цьому розробники приймають безліч рішень. Сюди відносяться і рішення, пов'язані не з кодом, а з дизайном або якимись нефункціональними вимогами. Хороші розробники відслудковують ці питання і обговорюють їх в команді, а більш дрібні рішення приймають самостійно.
7. Хороші програмісти працюють цілими днями
Тут ми уявляємо собі картинку з «Кремнієвої долини»: хлопці в толстовках, що сидять на енергетиках. Якась доля правди в цьому є, особливо якщо говорити про стартапи. Але в більшості випадків ця картинка далека від звичайної. Безліч досліджень вказують на те, що понаднормова робота і недосип абсолютно не підвищують продуктивність, скоріше навпаки.
В реальності безліч розробників - сімейні люди. У них є своє життя поза програмуванням, і зазвичай вони вважають за краще йти з роботи вчасно.
6. Мову програмування можна опанувати за кілька тижнів
За два-три тижні ви зможете вивчити базовий синтаксис мови, але ви напевне не станете майстром. Щоб оволодіти мовою на гідному рівні, потрібен інтерес до нього, терпіння, а головне - практика.
Якщо вас чекає операція, ви не захочете, щоб вас оперував лікар, який тільки книжки читав і тести проходив (нехай навіть успішно). Щоб стати хірургом, людина повинна провести багато годин в практиці - беручи участь в операціях. Загалом, уявляйте, що ви теж свого роду хірург, тому що хорошому розробнику теж потрібна м'язова пам'ять.
5. У розробників погано розвинені соціальні навички
Багато людей впевнені, що програмісти - одинаки, які сидять за своїми комп'ютерами в ізоляції від навколишнього світу. А коли їм все ж доводиться стикатися з зовнішнім світом, вони губляться. Найчастіше такі ідеї спонукають менеджерів спілкуватися з розробниками таким чином, що це може ображати команду.
Насправді програмісти зовсім не безпорадні, вони постійно приймають безліч рішень. А той факт, що їм подобається писати код, взагалі не означає, що вони вважають за краще самотність.
4. Розробка - не творче заняття
Програмування - це технології і логіка, але це ще й мистецтво. Люди, які не є програмістами, часто просто не бачать краси в конструкціях коду. Та й деякі розробники можуть її не помічати.
Багато програмістів порівнюють написання коду з написанням віршів. Це безперечно акт творчості. Пол Грем писав про це у своїй книзі «Хакери і художники».
3. Програмування - це нудно
Всім часом буває нудно, але ви ж не будете присвячувати своє життя тому, що вас взагалі не захоплює. Кодинг може бути захоплюючим заняттям. Це суміш архітектури, математики та мови. Людям, які не знайомі з програмуванням, воно може не здаватися цікавим. Але розробники знають, що кодинг - це постійний пошук рішень та постійне навчання; як же це може набриднути?
2. Розробники - генії
Щоб стати програмістом, не потрібно бути генієм. Потрібен драйв і вміння вчитися. Програмісти постійно стикаються з помилками, що може відвертати людей від цього заняття. Але ті, хто здатний раз по раз помилятися, робити висновки і йти далі, стають хорошими розробниками.
1. Мова Х - найкраща
У світі програмування просто немає «найкращої» мови, що підходить для всіх випадків життя. Кожна мова займає свою нішу. І кожна з них може бути кращою за інших в певних обставинах. Для створення інтерактивних програм ви берете JavaScript, а якщо вам потрібно побудувати дуже спритний додаток, ви звертаєтеся до C++.