Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Триває набір в Малу Комп'ютерну Академію!

01

днів

20

годин

15

хвилин

Отримати консультацію
ШАГ логотип

Корисні поради для junior-спеціалістів

25.02.2021

280 переглядів

Потрібно розібратися з Git, а також з семантичним версіонуванням

Git - це один з найбільш популярних інструментів для роботи з вихідним кодом. Якщо ви завершили університет, або ж пройшли будь-які спеціальні курси, ви напевно маєте уявлення про те, що таке собою представляє Git. Тепер же вам потрібно навчитися працювати з ним.

Після того, як ви приступите до роботи в команді, вас зможуть познайомити з настільки концептуальними стратегіями, як:

  • пул-реквести (вони ж PR, як називаються вони на GitHub),
  • мердж-реквести (їх називають PR вже на GitLab),
  • merging (це злиття),
  • rebasing,
  • squashing commits, а також
  • semver (semantic versioning, тобто семантичне версіонування).

Delete prod

Не секрет, що дуже багато команд воліють використовувати Git Flow для того, щоб проводити менеджмент розробки коду, Версіонування і випускати збірки в виробництво.

Початківцями розробниками зазвичай задаються наступні питання:

- в чому полягає різниця між merging і rebasing?

- коли необхідно робити rebase?

- як саме функціонують номера версій?

Постарайтеся добре розібратися з даними термінами, після чого ви будете набагато більш готові до командної роботи і до випуску функціоналу.

На стендап необхідно ходити підготовленим

Якщо команда ваша практикує agile, ви повинні готуватися розповідати на стендап про такі речі, як:

- чого ви змогли добитися вчора;

- над чим ви сьогодні працюєте;

- що заважає вашій роботі.

Залежно від конкретної компанії тут можливі різні варіанти. Часом у вас можуть нічого подібного і не питати. Однак в будь-якому випадку вам, як розробнику, може бути корисно заздалегідь потурбуватися про те, над чим ви плануєте працювати на наступний день. Так буває, що людина починає працювати в режимі, при якому постійно розбирається з новими проблемами в міру надходження цих проблем, а така робота в підсумку призводить до вигоряння і втрати фокусування.

Найбільш оптимальним буде планувати свій день заздалегідь і ходити на стендап підготувавшись. Краще приділити три хвилини перед початком роботи або перед відходом до сну, щоб по поличках розкласти все, що ви змогли зробити, встановити, чим вам належить зайнятися і що вам може заважати вирішити поставлене перед вами завдання.

Якщо ви приходите на стендап у всеозброєнні, ви не просто робите гарне враження на тімліда, але в цілому проявляєте себе дуже професійним і надійним співробітником, навіть якщо все ж «застрягли» і не зуміли виконати роботу, яка була намічена на сьогодні.

Не соромтеся просити про допомогу

Початківцю розробнику дуже важливо розуміти, як і коли необхідно попросити допомогу. Можна, будучи Джуніором, вбити п'ять годин на те, щоб намагатися розібратися в чому-небудь, тоді як у більш досвідчених співробітників піде всього п'ять хвилин (або навіть кілька секунд) на те, щоб надати вам допомогу.

Просити про допомогу тоді, коли вона вам потрібна - це повністю в ваших інтересах (а ще це і в інтересах компанії також).

З іншого боку, постійно кидатися за допомогою, навіть не намагаючись спочатку власними силами вирішити задачу, це теж не найкращий варіант. Тому все-таки до того, як просити когось допомогти вам, спробуйте самостійно вирішити проблему, а якщо це не виходить, - ще можна пошукати рішення в Google (просто вставити в рядок пошуку необхідне місце з логів або ж повідомлення про помилку). І якщо це ні до чого не привело, тоді вже варто звертатися за допомогою. При цьому просити допомогу необхідно належним чином.

Особисте прохання допомогти

Необхідно звернути увагу на мову тіла тієї людини, до якого ви плануєте звернутися за допомогою. Якщо складається відчуття, що ця людина роздратований, або знаходиться в стані стресу, то, можливо, спочатку має сенс «пінгануть» його і поцікавитися, чи можна до нього підійти з питанням.

Майте також на увазі, що деякі люди на практиці застосовувати трюк Джорджа Костанцо (тобто, можуть прикидатися зайнятими).

Прохання про допомогу за допомогою месенджера

Якщо ви вирішили попросити якогось з колег-розробників про допомогу, відправляючи йому повідомлення через месенджер, тобто пара способів збільшити ймовірність позитивного і досить швидкої відповіді.

Ось для початку поганий приклад прохання про допомогу: «Ей, ти можеш допомогти мені? У мене не виходить поставити node.js на моєму ПК, він не функціонує».

Так робити не варто. Дане повідомлення можна поліпшити за допомогою декількох простих способів. Для початку необхідно представитися, як якщо б ви раніше з цією людиною ніколи не говорили. Обов'язково потрібно згадати в повідомленні, що ви своїми силами вже намагалися розібратися. Розкажіть, де проблем точно немає, щоб людина змогла зрозуміти швидше, де вони бути можуть.

Ось хороший варіант звернення:

«Привіт, Сергію, це Дмитро, я новий розробник. Дуже приємно познайомитися. Як я чув, ти можеш надати мені допомогу з проблемою, яку я зараз намагаюся вирішити. Я намагаюся поставити на свій ПК Node.js. Я вже спробував це посилання (тут вставляється посилання) і робив за інструкцією, але після того як я запустив цю команду (тут вставляється команда), я побачив повідомлення про помилку (наводиться текст повідомлення). Я використовую в роботі один з нових макбуків. Можеш ти підказати, в чому тут може бути проблема?».

Таке повідомлення звучить вже набагато краще. Так ви повідомите людині досить багато відомостей про те, що ви своїми силами вже пробували зробити, і таким чином він зможе зрозуміти швидше, в чому тут проблема. Коли даної інформації ви не надаєте, йому доводиться самостійно вам задавати безліч навідних запитань. Час, який витрачається на ці питання, ваш колега міг би з більшою користю витратити на власні справи, якими ця людина займалася, поки ви не потривожили його.

Загалом, постарайтеся допомогти іншій людині заощадити побільше його часу. А для цього просто потрібно надати йому більше відомостей про проблему, з якою вам доводиться мати справу.

Як вести себе, коли вам надали допомогу

Перш за все, забудьте про ваше его.

Якщо людина витрачає час, щоб допомогти розібратися з вашою проблемою, то не варто зображувати, що ви і самі знали, як впоратися з цим завданням. Після того, як проблема вирішена, не треба говорити - «саме так я і збирався вчинити». Досить просто подякувати колезі.

Також краще утриматися від звинувачуючих коментарів на будь-чию адресу. Не варто говорити: «бекенд-команда наплутала, ось тому воно і не функціонувало як потрібно». Замість цього краще говорити: «Я вважаю, це якимось чином пов'язано з недавніми змінами в бекенді».

Якщо ви звертаєтеся з питанням, і при цьому пізніше знаходите рішення самостійно, то обов'язково повідомте про це людину, до якої ви зверталися. Адже вона, можливо, все ще вирішує, яким чином вам можна допомогти, а оскільки ви впоралися самостійно, вона зможе зайнятися наступним завданням.

Обов'язкове тестування коду вручну

Код необхідно перевіряти. Тестируйте happy paths (мова про типові шляхи виконання коду) і, особливо, не забувайте тестувати non-happy paths. Постарайтеся самі зламати ваш код. Запам'ятайте - якщо у вас в коді є баги, то користувачі рано чи пізно їх обов'язково виявлять. Так що краще спробуйте знайти їх самі. І навіть якщо у вашій компанії є команда QA, вашою метою є зробити так, щоб ця команда в вашому коді нічого не знайшла. Також вчіться створювати тестований код і тести для цього коду. Підготовка тестованого коду зазвичай знаходиться за рамками вузівської програми, але насправді цього вчишся, використовуючи принципи SOLID.

Також можна розпитати провідних розробників, яким чином можна зробити тести для вашого коду. Вони напевно оцінять, що ви цим цікавитеся. Можливо, навіть продемонструють вам пару прийомів. Якщо у них немає такої можливості або якщо ви помічаєте, що кодова база не дуже багата на тести, наступне, що необхідно зробити, це протестувати власний код вручну.

Постійно вчіться

Постійне навчання - одна з головних особливостей професії розробника. Якщо ви є фронтенд-розробником, то займайтеся вивченням devops і бекенд. Якщо ж ви бекенд-розробник - тоді можна вивчати HCI (взаємодія ПК і людини) і UX.

Добре засвоюйте свої інструменти, якими ви користуєтеся щодня. У нашій роботі успіх зазвичай залежить від вашої старанності, від того, як сильно ви прагнете рости і вчитися.

Ми розповіли про найкращі способи, які дозволять вам, незалежно від обраної вами спеціалізації, зробити вашу першу роботу дуже успішною. Слідуючи цим простим порадам, ви зможете справити сприятливе враження на ваше начальство і швидко зможете розібратися, як можна стати продуктивним членом вашої першої команди.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Триває набір в Малу Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше

ITSTEP SCHOOL

Йде набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для 1-11 класів! Тисніть, щоб дізнатись деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності