Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Триває набір в Малу Комп'ютерну Академію!

02

днів

15

годин

04

хвилин

Отримати консультацію
ШАГ логотип

Огляд професії WEB-розробник

18.02.2021

531 перегляд

Гортаючи стрічку в соціальних мережах, переказуючи гроші один одному або викладаючи чергове фото в Інстаграм, лише одиниці замислюються про те, як це працює. Є компанія, у неї є додаток або сайт, ми з ним працюємо - це найбільш частий ланцюжок у «відносинах» юзер - софт або web-сторінка.

Якщо додаток або сайт не працюють або працюють не так, як ми звикли (хочемо, представляли), то під «гарячу руку» потрапляють розробники.

Сьогодні у нашій статті розкажемо вам про людей, чия професія називається web-розробник. Саме в їх прямі обов'язки входить оновлення, підтримка і створення додатків і сайтів.

Чи можна стати розробником не виходячи з дому, і яка зарплата у таких фахівців?

 

Хто такий web-розробник?
Перед тим як перейти до навчання, обов'язків і фінансового аспекту, відповімо на першорядне питання про те, хто такий web-розробник.

Web-розробник - це фахівець, який займається написанням, оновленням, виправленням і вдосконаленням алгоритмів для додатків, сайтів і окремих елементів, з використанням різних мов програмування.

Результат роботи web-розробника - це інтуїтивно зрозумілі і доброзичливі для користувача цифрові продукти, які ми використовуємо в повсякденному житті. Наприклад, соціальна мережа, розважальний портал, банківський софт, онлайн-банк або сервіс по перегляду відео. Навіть до коду нашого сайту доклав руку веб-розробник.

Часто таких фахівців називають web-програмістами. Багато з них працюють тільки в одному з двох напрямків:

  • frontend developer - це фахівець, в чиї основні завдання входить візуальне оформлення проекту, а саме інтерфейс, додатки, елементи взаємодії та інше. Frontend developer робить так, щоб клієнту було зручно, комфортно і максимально просто використовувати продукт, знайти елемент і просто знаходитися на сайті. Це не дизайнер, йому не потрібно вміти малювати - це програміст, який використовує в своїй роботі HTML, CSS, JavaScript;
  • backend developer - це фахівець, який займається серверною частиною продукту. Тобто тим, що не бачить користувач, заходячи на сайт або в додаток. Такі фахівці зобов'язані знати не тільки різні мови програмування, а й розуміти принцип роботи фреймворків і баз даних.

Backend- і frontend-розробники працюють один з одним і це представники двох різних напрямів в одній професії. Рідко можна зустріти фахівців, які можуть виконати весь цикл кодування одноосібно. Такі фахівці називаються full-stack-developer і цінуються в компаніях. Знайти одного професіонала в обох напрямках - велика удача і директора готові платити гідний гонорар таким умільцям.

 

Що входить в обов'язки web-програміста?
Представники різних професій мають свій перелік посадових обов'язків. Залежно від обраного напрямку у web-програмуванні (frontend або backend) список обов'язків може доповнюватися. 

Фахівцю у сфері web-розробки бажано вміти:

  • уніфікувати (привести до єдиної формі) всі обчислювальні процеси;
  • створювати базу даних;
  • стежити за злагодженою роботою програмного забезпечення (ПЗ);
  • забезпечувати належну швидкість роботи ПЗ;
  • створювати інтерфейс ПЗ;
  • створювати web-сайти;
  • оптимізувати web-сайт під мобільні умови;
  • займатися налагодженням і тестуванням сайту;
  • контролювати роботу web-ресурсу;
  • вчасно виправляти помилки, що виникають у користувачів;
  • тестувати сайт на надійність і функціональність;
  • підтримувати ресурс в робочому стані, оновлювати ПЗ, встановлювати нові елементи на сайт;
  • створювати технічну, призначену для користувача і експлуатаційну документацію.

Реальні обов'язки можна дізнатися, вивчаючи конкретну вакансію, тому що в залежності від кількості сайтів, їх тематики і розміру компанії, обсяг робіт може або збільшуватися, або зменшуватися.


Web-програмування - це не тільки робота з кодом і створення візуала. Представники цієї професії повинні мати цілу низку якостей, які допоможуть виконувати роботу швидше, краще і продуктивніше.

Залежно від обраного напрямку, знання web-розробника можуть змінюватися, але всі професіонали в цій сфері повинні:

  • знати англійську мову на рівні B1 або B2 - це допоможе швидше зрозуміти програмний код, зорієнтуватися в ньому і виправити синтаксичну помилку
  • знати базові математичні правила
  • вміти складати алгоритми і логічні ланцюжки
  • володіти знаннями HTML, CSS, JavaScript, PHP, Python, Ruby, SQL та інших мов
  • вміти створювати код, який легко читається та відповідно до стандартів
  • вміти працювати з фреймворками
  • вміти писати безпечні і надійні коди
  • володіти знаннями в кросбраузерній верстці
  • читати, розуміти і працювати з чужими кодами

Від професійних і особистих якостей web-розробника залежить не тільки його зарплата, але і затребуваність на ринку праці. Досвідчені фахівці, незалежно від обраного напрямку в розробці, мають навички backend- і frontend-розробки. Просто знання в другому напрямку у них поверхневі (якщо це не full-stack developer, який навмисно вивчає обидві професії).

Це мінімальний список того, що повинен знати web-програміст, щоб влаштуватися на роботу або почати заробляти на фрілансі. 

Якщо ви плануєте стати frontend- програмістом, то до базових знань потрібно додати вивчення CSS, HTML і JavaScript.

Для backend перелік базових навичок вище: мови програмування Python, Ruby, PhP, Node.js, системи кешування.

 

Заробітна плата web-розробника
Фінансове питання - одне з основних при виборі професії. Web-розробники можуть працювати віддалено, але заробітна плата, пропонована директорами фірм, істотно відрізняється в різних частинах країни.

За даними сайтів-пошуковиків роботи в 2021 році розробники рівня Junior можуть розраховувати на $500-700. Cередня заробітна плата web-розробників вищого рівня сягає $1500.

 

Як стати web-розробником?
У тих, хто хоче освоїти професію web-розробника є три можливих шляхи.

  • Шлях перший - отримання вищої освіти в сфері IT і домашнє навчання за направленням web-розробка. Займе він 5-6 років. За підсумком будете мати диплом про закінчення вищого навчального закладу, багато літератури і декілька років, протягом яких можна було б заробляти, а не сидіти за партою.

 

  • Шлях другий - самоосвіта. Це швидкий варіант, але недолік в тому, що людини, яка пояснить і покаже, що і як треба робити, у вас не буде, так само як і не буде документа, що підтверджує ваші знання.

 

  • Шлях третій - курси. Такий вид навчання - це проста подача інформації, відповіді на всі питання і своєчасна підтримка від викладача. Вони дозволять заощадити багато часу і почати заробляти набагато раніше. Мінімальний термін для освоєння професії - 5 місяців. За цей час вам вкажуть на основні помилки, допоможуть їх виправити, навчать верстці, фронтенд- і бекенд-розробці, і різних мов програмування. Після закінчення курсів ви отримаєте сертифікат та актуальні знання, які дозволять заробляти (дізнатися більше про курс "Розробка та просування web-проектів" в Кременчуці - натисніть тут).

 


Web-програмування - це професія майбутнього, без якої вже не обходиться жодна серйозна компанія, що має свій ресурс в інтернеті. Але попит завжди народжує пропозицію, тому для конкурування на цьому ринку потрібно постійно розвивати свої навички, практикуватися і вивчати нову інформацію.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Програмування

Хто такий Team Lead у команді розробників

Що робить Team Lead? Обов'язки, ролі та важливість в IT-команді для досягнення цілей

У сучасній IT-індустрії роль тімліда посідає особливе місце і стає дедалі значущою. Тімлід, або лідер команди, - це фахівець, відповідальний за координацію роботи розробників, підтримку продуктивної атмосфери та досягнення високих результатів. Він повинен володіти не тільки технічними навичками, а й умінням керувати людьми та процесами, що робить цю роль багатогранною та критично важливою. Розуміння функцій тімліда є важливим аспектом для всіх, хто хоче досягти успіху в IT-сфері, включно зі школярами, студентами та людьми, які планують змін

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Триває набір в Малу Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше

ITSTEP SCHOOL

Йде набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для 1-11 класів! Тисніть, щоб дізнатись деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності