Комп'ютерна Академія IT STEP - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Триває набір в Малу Комп'ютерну Академію!

02

днів

15

годин

40

хвилин

Отримати консультацію
ШАГ логотип

Хто такі тестувальники ПЗ (QA) та що вони мають знати і вміти?

26.11.2020

1905 переглядів

Позиція тестувальника вважається одним з найпростіших способів швидко ввійти в галузь ІТ. Ходять чутки, що цю професію легко освоїти, робота у тестувальника - не бий лежачого, та й платять фахівцеві з тестування програмного забезпечення майже як програмісту. Наскільки ця інформація достовірна? Давайте розбиратися.

 

Хто такий тестувальник ПЗ?

Тестувальник програмного забезпечення планує і виконує тестування додатків, налагоджує код, покращує юзабіліті програм.

Часто до назви професії додають латинські букви q і a: qa тестувальник. QA походить від англійських слів quality assurance - забезпечення якості. Це частина розробки, яка управляє якістю продукту. QA - широке поняття, а робота над забезпеченням якості починається задовго до написання першого рядка коду майбутньої програми. В ідеальному світі інженер з якості працює над продуктом якщо не на етапі генерації ідей, то на етапі дослідження ринку і вивчення потреб цільової аудиторії.

 

У широке поняття QA входить ще один напрямок діяльності: QC, quality control або контроль якості. Інженери QC контролюють продукт на етапі розробки і підтримки. Тестування програмного забезпечення - один з інструментів контролю якості. Тобто тестувальник перевіряє додаток в рамках заходів з контролю якості (QC), які входять в комплекс робіт по забезпеченню якості (QA).

У широкому сенсі тестувальники беруть участь у створенні корисного для користувачів програмного забезпечення. Якщо конкретизувати, тестувальники контролюють якість додатків, над якими працює організація.

 

QA-фахівці - це ті, хто бачить всю картину.

Для розуміння всіх взаємозв'язків продукту, без якого легко пропустити в продакшн серйозні баги, потрібні час, знання, увага і досвід. Згодом у QA виробляється інтуїція, яка необхідна, оскільки повна перевірка всіх можливих сценаріїв занадто трудомістка та іноді попросту неможлива. Це означає, що робота тестувальника не може бути обмежена механічним виконанням тест-плану.

У разі, коли проблеми проявляються на стадії специфікацій, особливо у взаємодії різних модулів, тільки QA мають можливість помітити їх на цьому етапі і запобігти марнуванню часу на введення в дію заздалегідь невдалих рішень.

 

 

Чим займається тестувальник
Як сказано вище, тестувальники перевіряють програмне забезпечення. Розберемося, як вони працюють.

Є ручне і автоматизоване тестування ПЗ. Відповідно, фахівці з ручного тестування перевіряють додатки вручну, а фахівці з автоматизованого тестування працюють за допомогою програм.

  • Спеціаліст по ручному тестуванню по суті вручну імітує дії користувача програми. Він переконується, що програма працює як очікується в різних сценаріях взаємодії. При плануванні поведінкових тестів фахівець враховує технічні вимоги до програмного забезпечення. Приклад: в специфікації зазначено, що після реєстрації нового користувача додаток відправляє лист з підтвердженням на вказану електронну адресу. Тестувальник реєструється в додатку і перевіряє, чи надійшов відповідний лист.

Ручне тестування - найпростіший спосіб оцінки якості програми. Тестувати додаток вручну - «дорога» операція, так як швидкість і точність перевірок обмежена можливостями тестувальників.

 

  • Автоматизоване тестування має на увазі перевірку додатків за допомогою програмного забезпечення. 

Ось приблизний опис роботи експерта з автоматизованого тестування. В першу чергу він вибирає тест-кейси або функції програми, які потрібно перевірити.

 

Зазвичай для автотестів вибирають критичні для роботи ПЗ функції, наприклад, обробку платежів, збереження призначених для користувача даних. Автотестування підходить, коли тести повторюються неодноразово або для перевірки функції програми потрібно використовувати великі обсяги даних. Потім тестувальник вибирає інструменти, планує і реалізовує дизайн перевірки. На цьому етапі фахівець готує дані для тестів, налаштовує інструменти, встановлює розклад тестування. Тести запускаються, результати тестування автоматично фіксуються. Спеціаліст аналізує отримані дані і передає інформацію розробникам.

Автоматизація тестів економить ресурси організації. Вона дозволяє з мінімальними зусиллями повторно тестувати програми, вимагає менше часу в порівнянні з ручними тестами, скорочує кількість помилок.

Проміжний підсумок: тестувальники контролюють якість програмного забезпечення. Ця діяльність входить в комплекс робіт по QA - забезпечення якості додатків.

 

Скільки заробляють тестувальники ПЗ?
Тестувальники трудяться в командах, які займаються розробкою програмного забезпечення. Це зазвичай середні і великі компанії, які роблять власний продукт або працюють за моделлю аутсорсингу.

QA-інженерів і QC-тестувальників часто залучають команди, які використовують DevOps. В таких командах розробка, тестування і підтримка ПЗ виконується циклічно з використанням підходів Agile або Scrum.

 

Стосовно зарплати - новачки на старті можуть розраховувати на $ 500-600 за місяць. Зарплата фахівців середнього рівня становить від 600 до 1500 доларів, досвідчені фахівці отримують від 1500 до 2300 доларів. Експерти по автоматизації тестування екстракласу можуть розраховувати на зарплату від 2300 доларів на місяць (дані станом на листопад 2020 року одного із ресурсів по розміщенню вакансій)

 

Що повинен знати і вміти тестувальник?
В першу чергу фахівець повинен вивчити основи тестування. Класифікація тестування, методи та інструменти, створення сценаріїв тестування - ось базовий набір знань, з якого майбутні QA-інженери починають знайомство з професією.

Знадобляться знання основ програмування, протоколу HTTP, вміння працювати з базами даних і системами контролю версій, хоча б базове знання HTML і CSS.

Тестувальник повинен вміти працювати з командним рядком, знати браузери і інструменти розробників. Також знадобиться вміння працювати з інструментами автоматичного тестування, наприклад, HP-UFT (колишній QTP), Selenium, Sahi і так далі.

Фахівці називають різні софт-скіли, якими повинні володіти тестувальники. До специфічних для цієї професії м'яких навичок можна віднести уважність до дрібниць, критичне мислення, вміння аналізувати інформацію.



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Програмування

Хто такий Team Lead у команді розробників

Що робить Team Lead? Обов'язки, ролі та важливість в IT-команді для досягнення цілей

У сучасній IT-індустрії роль тімліда посідає особливе місце і стає дедалі значущою. Тімлід, або лідер команди, - це фахівець, відповідальний за координацію роботи розробників, підтримку продуктивної атмосфери та досягнення високих результатів. Він повинен володіти не тільки технічними навичками, а й умінням керувати людьми та процесами, що робить цю роль багатогранною та критично важливою. Розуміння функцій тімліда є важливим аспектом для всіх, хто хоче досягти успіху в IT-сфері, включно зі школярами, студентами та людьми, які планують змін

ШАГ логотип

Набір у розпалі

Триває набір в Малу Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше

ITSTEP SCHOOL

Йде набір в ліцензовану загальноосвітню школу з поглибленим вивченням ІТ та іноземних мов для 1-11 класів! Тисніть, щоб дізнатись деталі!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності